top of page

MATTECK MATSUZAKI TARİHÇE

Nero Kozmetik Japonya’nın en önde gelen ve en eski makas markası Matteck Matsuzaki’nin Türkiye’deki tek yetkili distiribütörüdür. 2010 senesinden beri Türkiye’de satışları yapılan bu makasların birçok ünlü ve usta kuaför tarafından keyifle kullanılmasından gurur duyuyoruz.

Matteck Matsuzaki, 1898 yılında Japonya Tokyo’da kurulmuştur. Matteck Matsuzaki’nin amacı tüm kuaförler için yaratıcılık motivasyonunu sağlayacak makaslar üretmektir. Matteck Matsuzaki, dünyada bir numara olmak için, yüksek kaliteli çelikten el yapımı makaslar üretmektedir. Seçkin çeliklerden üretilen bu makasların en önemli özelliği bileylerinin tüm makaslardan daha uzun süre dayanmasıdır.

Japon kozmetik endüstrisindeki ilk saç kesim makası Matteck Matsuzaki firmasının kurucusu Terakazu Matsuzaki tarafından üretilmiştir.  Matteck Matsuzaki 124 yıldır kuaför makaslarında keskinliğe önderlik etmektedir. Makasların tasarımı kendine has bir kuralı takip eder. Dizayn yapan tasarımcıları geleneksel stil, Samuray ruhu ve insanoğlunun doğayla uyum içinde yaşaması felsefelerini içeren bir disiplin içerisinde yetiştirilirler. Tamamen el yapımı olan makaslar maharetli ustaların ellerinden bu tasarım felsefesiyle çıkar ve Japonya’dan sizlere ulaşır.

Matsuzaki ruhunun 3 jenerasyondur, 100 yılı aşkın bir süredir devam ettirdiği el yapımı sanatı Matteck Matsuzaki, Japonya’da 1898 yılında Mr. Terukazi Matsuzaki tarafından birçok yeniliğin birbiri ardına geldiği yıllarda kurulmuştur. Matsuzaki o yıllardan beri büyük batılılaşma dalgası eşliğinde, 100 yılı aşkın bir süredir sadece saç kesim makasları üretir ve 3 jenerasyondur bu işin dünyadaki öncülerinden biri ve duayenidir. Bu süre zarfında ikinci başkan Mr. Masayoshi Matsuzaki, sürekli kıldığı teknik gelişmelerle zor olan müşteri taleplerini dahi karşılamayı hedef edinmiştir. Şimdi, 21. yüzyılın başlarında, sosyal değişimlerin hızlandığı ve ihtiyaçların farklılaştığı bu çağda kesin bir karar vermek zorundayız. Geçmişteki 100 yıllık deneyimimizi gelecek 100 yıla aktarmak ve tüm müşterilerimizin ideal kesim araçlarına sahip olmalarını sağlamak için zorlu ve fırsatlarla dolu bu gelişme çağında saç stilistlerinin hayallerini gerçekleştirecek saç kesim araçları üretmektir.

 

Efsanevi Damascus Çeliği

Medeniyetin geliştiği, Doğu ile Batı uygarlığının birleşme noktası olan Suriye’nin başkentinde üretilen bir çelik türüdür. Geçmişte Mısır uygarlığında üretildiği söylenir. Damascus çeliği Batı teknolojisiyle tanıştıktan sonra çok fazla imitasyonu üretilmiş ve gerçek Damascus çeliği neredeyse yok olmuştur. Zamanımızda çok sınırlı bir hacimde üretilmektedir. Ancak Damascus çeliğinin geçmişi ve efsanevi parlaklığı unutulamaz.

 

Galaxy Serisi ve Damascus Çeliği

Galaxy serisi, artık çok az üretilebilen Damascus çeliğinin uzun yıllar süren araştırma ve geliştirme çalışmalarımızın sonucunda özel olarak tasarlandığı, yüksek kaliteli, çok katmanlı çeliğin kullanıldığı özel serimizdir. İki katmanlı çeliğin sürekli dövülerek hem yüksek hem düşük karbon içeren çok katmanlı çeliğin dönüştürülmesi işleminin arkasından parlatma ve ince korozyon işlemlerinin uygulanmasıyla tamamlanır. Makasın üzerindeki çekici dış çizgileri bu makasın nasıl yaratıldığını sergiler. Eski zamanlarda, muhteşem keskinliğe sahip kılıçlarda ve kamalarda kullanılan bu çelik, şövalyelerin gurur duydukları hazineleriydi.

bottom of page