top of page

 "T e h l i k e n i n     f a r k ı n d a    m ı s ı n ı z ?"
Manikür pedikür yaptırırken
D İ K K A T !

Memorial Hastanesi Dermatoloji Bölümü uzmanları “Sağlıklı şartlarda manikür pedikür yaptırmanın önemi” hakkında bilgi verdi. Manikür ve Pedikür Aletleri Ortak Kullanılmamalı!

Tırnak bakımı temizliğin de önemli bir parçasıdır. Sağlıklı ve güzel tırnaklara kavuşmak doğru koşullarda yapılan manikür ve pedikür ile mümkündür. Ancak manikür pedikür aletlerinin ortak kullanımı, sağlık için uygun değildir. Diş fırçası ne kadar kişiye özel bir bakım aracı ise manikür pedikür setleri de kişiye özel olmalıdır. Kadın erkek herkes kuaförüne giderken kendi bakım setini kullanmalı ya da tek kullanımlık aletleri tercih etmelidir. Sağlıksız koşullarda yapılan manikür pedikür tırnak mantarından Hepatit B’ye pek çok hastalığa neden olabildiğini biliyor muydunuz? Hepatit B, karaciğer iltihaplanmasıdır. Hastalığa neden olan çok bulaşıcı Hepatit-B-virüsü, tedavi edilmediği takdirde karaciğer kanserine yol açabiliyor. Hepatit B virüsünün vücudun dışında, kurumuş kanda dahi, 7 güne kadar yaşayabildiğini, traş aleti, tırnak makasları ve diğer manikür aletlerinin de bulaşıcı risk taşıdığını biliyor ve önlem alıyor musunuz? Ankara Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Necati Örmeci, Türkiye'de 3,5 milyon kişinin Hepatit B virüsü taşıdığını, ancak bunlardan 3 milyonun durumundan haberdar olmadığını bildirdi. Konunun hiç bilincinde olmaksızın toplumda sesiz sedasız hayatlarını sürdüren bu kişiler sizin salonunuzda manikür pedikür yaptırıyor olabilir. Sterilize edilmemiş manikür pedikür aletlerinden en sık bulaşan hastalık ise tırnak mantarıdır. Tırnak mantarı, tedavisi hem çok uzun süren hem de kişinin yaşam kalitesini ciddi oranda etkileyebilecek bir şikayettir.

Peki Manikür Pedikür Salonlarındaki Sterilizasyon İşlemine Güvenebilir miyiz? Yapılan bilimsel bir araştırmaya göre kuaför salonlarının yüzde 98’inde sterilizasyon cihazlarının bulunduğu belirtilmiştir. Ancak kullanılan sterilizatörler yakından incelendiğinde bunların güvenilir, bilimsel ve etkin yöntemler olmadığı tespit edilmiştir. Dolayısıyla bu merkezlerde güvenli sterilizasyon mümkün değildir.

Kendinizi bulaşıcı hastalıklardan korumak için önlem almalısınız, sağlığınız şakaya gelmez. Kendinize ait manikür pedikür aletlerini edinin.

 

Kendi setinize sahip olmak için:

Türkiye'deki elit kuaför salonlarına malzeme temin eden Nero Kozmetik olarak, profesyonel salon kalitesindeki ürünlerimizi, uygun fiyatlarla, aracılara gerek kalmadan sahip olma şansına sahipsiniz. Şimdi profesyonel salonların tercihi manikür pedikür aletlerimizi size perakende olarak verebileceğiz. Yüksek performans alabileceğiniz Solingen Cobalt pens serilerimizi size kargolayabilmemiz için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Manikür Pedikür Aletlerinizi seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Manikür ve pedikür için kullanılan malzemeler, et pensi, tırnak pensi, et makası, iticiler ve törpülerdir.

 

Et pensi tırnak çevresindeki etleri temizlemek için kullanılan bir penstir. Et pensinin uçlarının çok iyi ve kaliteli şekilde bileylenmiş olması gereklidir. İyi bileylenmeyen et pensleri can acıtır, çalışma esnasında performans vermez. İyi bir et pensi, ağzı kapandığında hiç ışık sızdırmamalı, terazisi dengeli ve dizaynı ergonomik olmalıdır.

 

Tırnak pensi, et pensine göre daha büyük bir yapıdadır. Tırnak pensleri için de biley çok önemlidir. Tırnağı bir kerede keskin bir hat ile kesebilen tırnak pensleri tercih edilmelidir.

Çelik malzeme ve kaliteli tırnak pensi çok önemlidir. Bir pensin iyi bileylenmesi için iyi bir biley ustası kadar malzemesi de çok önemlidir.

Et makaslarının ağız kısmı zarif, ince ve iyi bileylenmiş olmalıdır.

İticiler kesinlikle metal aksamlı olmalıdır. Plastik malzemeden yapılmış iticiler üzerinde bakteri üremesine elverişlidir.

Manikür takımlarında kullanılan çeliğin kalitesi son derece önem arzeder. Özellikle Alman Solingen cobalt çeliği bu konuda ün kazanmıştır.

 

Manikür takımı alırken özellikle Solingen olmasına özen gösteriniz. İyi performans alabilmeniz için size Solingen penslerinin cobalt serilerini önermekteyiz. Son derece hafif, ergonomik ve iyi bileylenen bu pensler beklentilerinizi karşılayacaktır.

Unutmayın her Solingen pensi kalite olmayabilir. Solingen Almanya'da bu işlerin yapıldığı ufak bir kasabadır ve birçok kalitede üretim yapan imalatçıları vardır.

Kendi Setinize Sahip Olmak İçin:

Kendinize ait manikür pedikür aletlerini edinmek için Nero Kozmetik’in uzman bilgisine başvurabilirsiniz. Şimdi profesyonel salonlarda kullanılan ürünlerimizi, uygun fiyatlarla, aracılara gerek kalmadan alabilirsiniz. Son derece hafif, ergonomik ve iyi bileylenmiş bu penslere sahip olabilmeniz için bizimle iletişime geçmeniz yeterli. Türkiye’nin her yerine kargolayabileceğimiz ürünlerimiz beklentilerinizi karşılayacaktır.

bottom of page