top of page

100.Yılı Aşkın Deneyim

KURUMSAL FELSEFE & MARKA VİZYONU

Tokosha Co. Ltd. şirket felsefesi ve "Joewell" marka vizyonu

Kurumsal Felsefe

- Teknoloji ve kalitenin peşinde devamlı ilerleme.

- Ürünlerimizin tüm dünyada kabul görmesi. 

- Hayatı kolaylaştırmak için işimizi sürekli geliştirmek.

Joewell Marka Vizyonu

Yaratılıcığınızı Geliştiren Keskinlik

1917'deki kuruluşundan bugüne Joewell, markasını yüksek kalite ve ustalıkla hazırlanmış makas ile eş anlamlı olmasını sağlamaya çalışmıştır. Joewell şirketi, kuaför sektöründe tüm müşterilerinin farklı ihtiyaçlarını karşılayan en iyi kesme aletlerini sağlama peşinde olan tutkusu ile bilinir. Yetenekli makas ustalarımız ödül kazanan ve el yapımı tasarım makasları yapmak için geniş tecrübelerini ve en son teknoloji malzemeleri kullanırlar.

ŞİRKET BİLGİLERİ

Şirket İsmi: TOKOSHO Co., LTD.

Kuruluş: 1917

Sahibi: Kenji Inoue

İş Tanımı: Saç kesme makası ve evcil hayvan makası yapımı, imalatı ve satışı.

WEB Sitesi: 

Iwate Fabrika

Gururumuz olan fabrikamız, kendini en üst seviye sanatsal saç kesme makaslarını Japonya'da üretmeye adamış ve en modern ekipmanlarla donatılmıştır. Yeni ürünlerimiz ile müşteri memnuniyetini arttırma hedefimiz tasarım, üretim hesaplama süreci, imalat hattımız için standart gereksinimlerin belirlenmesi ve kalite kontrol süreci ile başlamakta olup, müşterilerimize en uygun ve en iyi ürünü sunmaktır.

 

Günümüzde 57 farklı ülkede Joewell makasları büyük bir memnuniyetle kullanılmaktadır.

KURUMSAL TARİHÇEMİZ

1917'de Tokosho Co., Ltd.'nin kuruluşundan bugüne..

1917 - Kuruluş: Şirketin kurucusu Toyosaku Inoue, 1894'de Tanushimaru, Kurume şehri, Fukuoka, Japonya'da doğmuştur. Şirket 1917 yılında Tokyo'da Tokosho şirketi adı altında kuruldu ve başlangıcında tıbbı kesme aletleri imal etmiştir. 

1921 - Horoz Logosu: Berber makasları 1921'de üretilmeye başlamıştır. O yıl Japonya'da horoz yılı olduğu için horoz ticari logo olarak kullanıldı ve günümüze kadar konumunu korumuştur. O yıllarda, Japon berberlerinin profesyonel oldukları biliniyor ve berberler performans sunmak için  birincil alet olarak makaslarına çok özeniyor ve dikkat ediyorlardı. Bu piyasa gereksinimini karşılamak için yaptığımız hazırlık ve gayret, firmamızın ürünlerini yurt dışına ihraç etmemize ve dünyanın en iyi markalarından biri olarak görmeye iten faktör oldu.

1975 - JOEWELL: Joewell markası 1975 yılında güzellik salonlarının en üst seviye makas üreticisi olarak kuruldu. Ürünlerimizi yurt dışına ihraç ederek Japonya'da bir numaralı marka olarak kendisini hızla konumlandırdı. Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa ve Asya gibi ülkelerdeki deniz aşırı işlerimizin başlaması bize bireysel pazar ihtiyaçlarını karşılamak üzere özel olarak tasarlanmış ürünler geliştirmemizi sağladı. Joewell 200'den fazla makas modelinden oluşan bir ürün gurubu ile dünya çapında saç stilistleri tarafından sevilen bir marka olmuştur.

bottom of page